Avon’da Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Avon’a yeni başlayan herkes için karmaşık bir dünya gibi görünse de; bir sistemde çalışan ve her şeyi yerli yerinde yaptığınızda sistemsel bir sıkıntı olmadığı sürece aksaklık yaşamadan ve istediğiniz şekilde sipariş girişi yapabilir ve siparişlerinizin takibini de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Avon-PTT-kargo

Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Siparişlerinizi girdiniz ve bir an önce işleme alınıp alınmadığını, kargoya verilip verilmediğini merak ediyorsunuz değil mi? Bu kısımda yapmanız gereken temsilci girişi yaptıktan sonra işini yönet sekmesinden sipariş takibini yapabilir. Bu aşamada dilerseniz faturalandırılmadıysa iptal edebilirsiniz.

Kargonuz 2-6 Gün Arasında Gelecektir.

Yaşadığınız şehre göre değişkenlik gösterse de minimum 2 gün, maksimum 6 gün içerisinde kargonuz size ulaşmış olacaktır. Siparişinizi verdiğiniz tarih ve saat de kargonuzun verileceği günü etkileyeceğinden bu durumu da göz ardı etmeyin. Örneğin öğleden sonra 15.00 sonrası verdiğiniz siparişlerinizin kargoya verilmesi ertesi iş gününe kalırken, yine aynı şekilde cuma günü öğleden sonra verdiğiniz sipariş pazartesiye kalmaktadır.

PTT Kargo İle Ürünleriniz Siz Gönderilecektir.

Siparişleriniz PTT kargo ile gönderilecek olup, 50 TL ve üzeri alışverişlerde 10 TL olan hizmet bedeli alınmamaktadır. Ayrıca siparişinizin avon’a ulaşmasından itibaren SMS ile bilgilendirileceksiniz. Kargoya verilmesi, kargonuzun dağıtıma çıkması gibi tüm aşamalarda bilgilendirme mesajları gönderilmektedir.

Vade Süresi 15 Gün

Fatura tarihinden itibaren 15 günlük vade sürenizi kaçırmayın. Ancak Otomatik Ödeme Sistemi’ni kullanıyorsanız; 200 TL’yi aşan siparişleriniz, fatura kesim tarihinden 30 gün; 200TL’den düşük siparişleriniz fatura kesim tarihinden 15 gün sonra tahsil edilir.

Ödemelerinizi otomatik ödeme talimatı, kredi kartı/banka kartı, PTT şubelerinden ödeme ve ATM’lerden ödeme şeklinde yapabilirsiniz.

Vadesi Geçen Faturaları Nasıl Öğrenebilirim?

Vadesi geçen faturalarınızı öğrenmek ve üzerinizdeki borç yükümlülüğünden kurtulmak istiyorsanız;

 Avon’un resmi internet sitesine giriş yaptığınızda ekrana çıkan bilgilendirme kutucuğunda vadesi geçen fatura tutarınızın bilgisi yer alır. Ekrana yansıyan bu bilgilendirme ile vadesi geçen borcunuzu öğrenebilirsiniz.

Avon’a kayıtlı cep telefonunuza SMS olarak borç bilgisi hatırlatması yapılır. SMS ile gönderilen bu bilgilendirme mesajı da borcunuz konusunda yardımcı olacaktır.

Ve son olarak; Avon’un internet sitesinden Menü/Temsilci/Hesap Özeti alanından, faturalarınızın son ödeme tarihlerini, yapılan ödemeleri ve hesabınızdaki her hareketi (iade, ödeme vs.) görebilirsiniz.

Vadesi Geçen Faturalarınızı Ödemeyi Unutmayın

Aynı şekilde 15 günlük vade süresini kaçırdıysanız ödeme yöntemlerinden birini seçerek işlemlerinizi yapabilirsiniz. Avon’da kayıtlı bir kredi kartınız veya İş Bankası Otomatik Ödeme Talimatınız varsa geciken borcunuzun ödemesini Avon’un resmi internet sitesinde “Ödeme Yap” başlığından 7/24 yapabilirsiniz. 

Avon’da kayıtlı olmasa da vadesi geçen borcunuzu, kredi ya da banka kartınız ile yine aynı şekilde Avon’un resmi internet sitesinde “Ödeme Yap”  başlığından dilediğiniz zaman yapabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız ödeme yöntemi internetiniz olduğu her yerde 7/24 yapabilirsiniz.

Bir başka ödeme yöntemi ise havale yöntemi. İş Bankası IBAN numarası: TR53 0006 4000 0011 4440 0130 35 hesabına havale ücreti karşılığında açıklama kısmında Temsilci numaranızı belirterek havale yapabilirsiniz

PTT şubelerinden yine aynı şekilde temsilci numaranızı vererek isim kontrolü yapıldıktan sonra ödemenizi yapabilirsiniz.

15 Gün Vade Süresini Unutmayın.

Avon’a kayıtlı kredi kartınız varsa, 200 TL’yi aşan siparişlerinizde vade süresi 30 gün iken, 200 TL’nin altında kalan siparişlerinizde vade süresi 15 gün olarak belirlenmiştir.

Sizlerde 30 günlük vade süresinden faydalanmak için bu şekilde yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir