Avon Parfümlerini Daha Etkili Nasıl Kullanabiliriz?

Parfümler kişiliğinizi yansıtan aslında bir ayna gibidir. Herkes her parfümü sevmez, herkese de her parfüm birebir uyuşmaz. Sevdiğiniz, sizi tamamladığınız düşündüğünüz parfümü etkili kullanmak için de birçok yöntem vardır. Şimdi parfümlerin mis kokulu dünyasına küçük bir yolculuk yapalım.

parfüm

Parfüm Nasıl Seçilir?

Parfüm seçimi kişi tavsiyesinden öte, sizinle özleşen bir koku olmalı. Çünkü herkeste aynı etkiyi göstermeyebilir. Her iklimde, her kişide bambaşka yansıma olabilir. Bu sebeple teninizde kokuyu deneyin. İlk sıktığınız anda üst notalarda kokuyu hissedeceğiniz için hemen karar vermeyin. Yaklaşık 15 dk gibi süre içerisinde alt notalara doğru evrilecek olan parfümün kokusu sizde asıl etkisini gösterecektir.

Kendinizi tanımanız, nasıl kokulardan hoşlandığınız sizler için önemli. Kimisi meyveli, çiçekli kokulardan hoşlanırken; kimisi de oryantal, odunsu kokulardan hoşlanabilir.

Ayrıca parfümünüzü hemen seçmek yerine zamana yayabilirsiniz. Gün boyu denemek gibi ya da kendinizi daha iyi hissettiğiniz zamanlarda daha iyi koku seçebilirsiniz.

Parfümün Kalıcılığı Ortalama Ne Kadar Sürer?

Günün her saatinde mükemmel kokmak istiyorsanız, parfümünüzü 3-4 saatte bir yenilemeniz gerekmektedir. Parfümün kalıcılığını ise parfümden daha fazla yararlanarak arttırmak mümkün. Bunun için ise devam ürünleri olan; vücut spreyi, roll on, deodorant gibi parfümünüzle özleşmiş ürünleri kullanarak gün boyu kokunuz ile mest edin.

EDT ve EDP Arasındaki Fark Nedir?

Hepiniz merak ediyorsunuzdur EDP ve EDT arasındaki farkı. EDP kalıcı kokuyu ifade ederken, EDT uçucu kokuyu ifade eder. Bu sebeple parfüm seçerken bu ayrıntıya dikkat etmeniz lehinize olur.

Parfümlerin Kalıcılığı İçin, Vücudumuzda Hangi Bölgelere Sıkmalıyım?

Parfüm uçucu bir maddedir ve sıktığınız andan itibaren yükselerek yayılmaktadır. Bu da kalıcılığını azaltmaktadır. Özellikle boyun bölgesi, bilek gibi noktalara sıkılan parfüm bir süre sonra etkisini kaybedecektir.

Ancak; omuz, göğüs bölgesi gibi yerlere sıkılan parfüm giysi altında tene hapsolarak daha uzun süre sizinle kalacaktır.

Parfümlerin Uzun Süre Kullanılmasında Sıkıntı Yaşar mıyım?

Kullandığımız her şey gibi parfümünde bozulması muhtemel. Özellikle açılmış, güneşe maruz kalmış parfümleriniz kokusunu kaybedebilir, istenilen verimi vermez. Bu sebeple açıldıktan sonra parfümünüz mükemmel kokusu ile mest olmaya devam edin.

Parfümler Alkol İçerir mi?

Bu sorunun cevabı evet alkol içeriyor. Bu alkol etil alkol olup, günlük hayatın bir parçası olarak kullandığımız kolonyada da vardır. Bir süre sonra uçacak olan alkol, kokuyu bize bırakacaktır. Vücut ısısıyla birlikte buharlaşan alkol ile birlikte yerine mis gibi kokular kalmaktadır.

Birbirinden güzel Avon parfümlerini daha etkin kullanmak ve doğru seçimi için bu yazı size yol gösterecektir. Merak ettikleriniz için yorum kısmından bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir